| « Häämöttävä puolikielisyys ja muuta ulkosuomea | Työelämä on » |
Viimeinen kissanelämäraportti
26/02/2009
Viimeinen kissanelämäraportti
[kissanelämäraportti] Kaikille faneille huono uutinen: Paf le Chat lähtee tänä iltana kotiin. Omistajake jää kaipaamaan keskiöisiä juoksuharjoituksia, ruttaantuneita mattoja, hiirennoutoa, eläintä joka odottaa oven takana kun avain kääntyy lukossa, teräviä tassuja jotka painautuvat mahaan kun monta kiloa kissaa kävelee yli... ja etenkin joka-aamuista kymmenen minuutin mittaista pakollista rapsutustuokiota, joka sai Omistajakkeen varmaksi siitä, että talossa asuu maailman hellyydenkipein kehräävä eläin.
Kissa lähtee, karvat jäävät. Ainakin huomiseen saakka, sitten on ehkä pakko kaivaa imuri esiin. [/kissanelämäraportti]

Viittausosoite tähän tekstiin
Trackback URL (right click and copy shortcut/link location)
3 kommenttia
Lähtöhalauksia ja -silityksiä Pafille!
26/02/2009 @ 15:14
p.s. kissankarvoilla on ilmiömäinen kyky selviytyä imureista, pesukoneista, you name it.. en ole nähnyt omia kissojani pariin kuukauteen, mutta karvoja löytyy huushollista edelleen ;)
26/02/2009 @ 19:55
Kissankarvoilla on tosiaan ilmiömäinen kyky selviintyä. :DÄlkää huoliko. Jos meille joskus tulee lammas/lampaita/pupu/laama/jakki/[insert sopiva eläin], lumaan tehdä raportit.
26/02/2009 @ 20:07
Jätä kommentti







